Koncert i Konkurs Piosenki Wszelakiej

Pierwszego Dnia Wiosny, 21 marca 2019 r. w Auli Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie odbył się Konkurs Piosenki Wszelakiej, poprzedzony Koncertem, podczas którego uczniowie klasy IV POSM II st. zaprezentowali swoje interpretacje i aranżacje piosenek, pochodzących z polskiego i światowego repertuaru, począwszy od lat 50-tych ubiegłego wieku, aż do czasów współczesnych. Formuła tego tradycyjnego przedsięwzięcia osiągnęła w bieżącej edycji imponujący efekt, stając się niemalże Festiwalem Piosenki Wszelakiej.

W pracach jury części konkursowej uczestniczyli:

  • Jacek Kret, muzyk, członek zespołu muzycznego Poparzeni Kawą Trzy,
  • Kaper Nowak (Steve Nash), absolwent naszej szkoły, DJ, wielokrotny mistrz świata DJ-ów International Dj Association
  • Mariusz Skuza, nauczyciel ZSM w Częstochowie.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

  • I Miejsce SUMMER VIBE – „Sunny”
  • II Miejsce EXPRESSING DOUBTS – „Uptown funk”
  • III Miejsce XYZ – „Something’s got a hold on me”
  • Wyróżnienie: BARWICKI & SROKOSZ DUO – „Beautiful love”
  • Wyróżnienie: PENARI MENARI – „Taki taki” (taniec)
  • Wyróżnienie: CIAPA BENT – „Radioactive”
  • Wyróżnienie: VAJP – „Shallow”

Nagrodę Publiczności otrzymał Michał Wychowaniec występujący pod pseudonimem WDŻ, za wykonanie piosenki „Proszę księdza Bernardyna”.

Część konkursową prowadzili: Gabriela Dłużniewska i Miłosz Kozak.

Nagrody dla laureatów Konkursu ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie.

Podczas realizacji przedsięwzięcia wykorzystano sprzęt nagłaśniający, zakupiony ze środków Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych w ramach konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego 2018” na realizację zadania: „Remont wnętrz szkoły po termomodernizacji, zakup instrumentów, sprzętu komputerowego i nagłaśniającego”.