Osiągnięcia 2016/2017

Stypendyści:

Stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2016/2017: Aleksandra Stępień – (POSM kl. VI) – flet
Stypendium Prezydenta Częstochowy za osiągnięcia artystyczne na rok szkolny 2016/2017: Maria Belica – (POSM kl. V) – skrzypce

Małgorzata Kluska – (PSM I st. kl. VI c6) – wiolonczela

Karol Mastalerz – (POSM kl. III) – saksofon

Krzysztof Pyrkosz – (POSM kl. VI) – tuba

Mateusz Sowa – (POSM kl. V) – klarnet

Aleksandra Tyrek – (POSM kl. V) – skrzypce

Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów uzdolnionych artystycznie: Olga Tukaj – (POSM kl. ) – klarnet
Stypendium dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za wyniki w nauce za rok szkolny 2016/2017 Maria Belica – (POSM kl. V) – skrzypce

Kamila Dmytrykiw – (POSM kl. V) – klarnet

Daniel Henel – (POSM kl. IV) – trąbka (osiągnięcia ogólnokształcące)

Małgorzata Kluska – (PSM I st. kl. VI c6) – wiolonczela

Karol Mastalerz – (POSM kl. III) – saksofon

Mateusz Sowa – (POSM kl. V) – klarnet

Aleksandra Stępień – (POSM kl. VI) – flet

Aleksandra Tyrek – (POSM kl. V) – skrzypce

Stypendium MKiDN na rok szkolny 2016/2017: Wiktor Tukaj – (absolwent 2016) – waltornia
Mateusz Sowa – (POSM kl. VI) – klarnet
Karol Mastalerz – (POSM kl. III) – saksofon


Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej

klas II, III c4 i IV, V c6 szkół muzycznych I stopnia

Wyróżnienia komisji oceniającej otrzymali uczniowie: Dmytro DavydkovAmelia Cierpiał
oraz nauczyciele : Ewa Warzecha , Michał Szymczak


Laureaci i uczniowie biorący udział w konkursach muzycznych:

– międzynarodowych – ogólnopolskich – innych
L.p. Uczeń
(klasa)
Dziedzina Miejsce Nazwa imprezy Nauczyciel Dyplom / Plakat
1. Kamila Dmytrykiw
Mateusz Sowa
Sylwia Makowska
Zofia Placzyńska
Roksana Małolepsza
Olga Tukaj
sekstet klarnetowy I miejsce
PLATYNOWY ENSEMBLE
X Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych
04-05.11.2016 Rzeszów
Włodzimierz Gołębiowski
2. Kamila Dmytrykiw
Mateusz Sowa
Sylwia Makowska
Zofia Placzyńska
Roksana Małolepsza
Olga Tukaj
sekstet klarnetowy II miejsce
grupa II
II Jesienne Spotkania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia
07.11.2016 Żywiec
Włodzimierz Gołębiowski
3. Wiktor Wojsyk
(POSM kl. II)
puzon wyróżnienie
grupa I
II Ogólnopolski Konkurs Puzonistów i Tubistów im. Pawła Waloszczyka
08-10.11.2016 Bytom
Łukasz Gwóźdź
4. Krzysztof Pyrkosz
(POSM kl. VI)
tuba III miejsce Łukasz Gwóźdź
5. Krzysztof Pyrkosz
(POSM kl. VI)
finalista
grupa II
XI Międzynarodowy Konkurs „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju
17-19.11.2016 Bytom
Łukasz Gwóźdź
6. Kamila Dmytrykiw
(POSM kl. V)
klarnet wyróżnienie
grupa II
Włodzimierz Gołębiowski
7. Mateusz Sowa
(POSM kl. VI)
wyróżnienie
grupa II
Włodzimierz Gołębiowski
8. Paweł Mazik
(POSM kl. )
trąbka wyróżnienie
grupa I
Marek Piątek
9. Michał Kropidłowski
(POSM kl. VI)
waltornia udział
grupa I
Maryla Limanowska
10. Aleksandra Tyrek
(POSM kl. V)
skrzypce udział IV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Heinricha Wilhelma Ernsta i Karola Szymanowskiego
21-25.11.2016 Wrocław
Elżbieta Urbańska
11. Maria Belica
(POSM kl. V)
udział Aleksandra Szwejkowska-Belica
12. Miłosz Caban
(POSM kl. II)
akordeon I miejsce XXIII Wojewódzki Konkurs Akordeonowy Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia
24.11.2016 Racibórz
Michał Stogniew
13. Karol Mastalerz
(POSM kl. III)
saksofon II nagroda X Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych
edycja dla instrumentów dętych drewnianych (specjalność SAKSOFON)
24-26.11.2016 Wrocław
Robert Gudaja
14. Kamila Dmytrykiw
Mateusz Sowa
Sylwia Makowska
Zofia Placzyńska
Roksana Małolepsza
Olga Tukaj
sekstet klarnetowy I miejsce Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej dla młodzieży szkół muzycznych II stopnia „Wokół Mozarta”
27.11.2016 Kraków
Włodzimierz Gołębiowski
15. Maja Jaśkiewicz
(PSM I st. kl. IV c6)
gitara II miejsce
ex aequo

(grupa I)
X Mikołajkowy Konkurs Gitarowy dla Dzieci
03.12.2016 Rybnik
Małgorzata Nowak
16. Bartosz Barwicki
(POSM kl. I)
wyróżnienie
(grupa III)
Beata Ciesielska
17. Małgorzata Kluska
(PSM I st. kl. VI c6)
wiolonczela udział XIII Młodzieżowy Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Kazimiera Wiłkomirskiego
04.12.2016 Poznań
Jolanta Mulszanowska
18. Karol Mastalerz
(POSM kl. III)
saksofon II miejsce
(kategoria IV)
XII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy
06-09.12.2016 Przeworsk
Robert Gudaja
19. Dominik Troczka
(POSM kl. V)
udział Robert Gudaja
20. Maria Pełczyk
(POSM kl. V)
udział Robert Gudaja
21. Miłosz Caban
(POSM kl. II)
akordeon wyróżnienie
(kategoria III)
24 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej
07-10.12.2016 Przemyśl
Michał Stogniew
22. Aleksandra Tyrek
(POSM kl. V)
skrzypce wyróżnienie
(grupa starsza)
V Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Rodziny Grobliczów
07-10.12.2016 Kraków
Elżbieta Urbańska
23. Maria Belica
(POSM kl. V)
udział Aleksandra Szwejkowska-Belica
24. Maria Belica
(POSM kl. V)
skrzypce wyróżnienie I Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Jadwigi Kaliszewskiej dla uczniów Szkół Muzycznych II stopnia
16-18.12.2016 Poznań
Aleksandra Szwejkowska-Belica
25. Aleksandra Tyrek
(POSM kl. V)
wyróżnienie Elżbieta Urbańska
26. Małgorzata Kluska
(PSM I st. kl. VI c6)
wiolonczela udział VII Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy w Sochaczewie
12-15.01.2017 Sochaczew
Jolanta Mulszanowska
27. Aleksandra Tyrek
(POSM kl. V)
skrzypce wyróżnienie
(II stopnia)
IV Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy dla uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia
10-12.03.2017 Toruń
Elżbieta Urbańska
28. Karol Mastalerz
Maria Pełczyk
Dominik Troczka
Krzysztof Srokosz
kwartet saksofonowy II miejsce XXXV Konkurs Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia
17–19.03.2017 Wrocław
Robert Gudaja
29. Kamila Dmytrykiw
Mateusz Sowa
Sylwia Makowska
Zofia Placzyńska
Roksana Małolepsza
Olga Tukaj
sekstet klarnetowy III miejsce Włodzimierz Gołębiowski
30. Karol Mastalerz
Dominik Troczka
Magdalena Chocaś
trio wyróżnienie Robert Gudaja / Urszula Ledwoń
31. MIchał Pyrkosz organy IV miejsce VIII Ogólnopolski Konkurs Organowy
17-19.03.2017 Olsztyn
Jan Mroczek
32. Zespół Rytmiki rytmika udział VIII Przegląd Zespołów Rytmiki Szkół Muzycznych I stopnia i Baletowych Regionu Śląskiego
21.03.2017 Katowice
Agnieszka Chomiaczewska / Maria Warska
33. Mateusz Sowa
(POSM kl. VI)
klarnet III miejsce XII Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumantalistów im. StefaniI Woytowicz
22-24.03.2017 Jasło
Włodzimierz Gołębiowski
34. Kamila Dmytrykiw
Karol Cierpiał
historia muzyki III miejsce Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Karola Szymanowskiego
24.03.2017 Toruń
Beata Młynarczyk
35. Małgorzata Borówka
Daniel Henel
zasady muzyki III miejsce II Ogólnopolski Konkurs z zasad muzyki „Od zasady do praktyki muzycznej”
06.04.2017 Nowy Targ
Mariusz Skuza
36. Karol Mastalerz
Marta Weber
III miejsce Mariusz Skuza
37. Mateusz Wrona
(PSM I st. kl. I c6)
gitara III miejsce
(w grupie I)
IV Oleśnicki Konkurs Gitarowy
„Trenuj wytrwale jak Kamil Stoch”

08.04.2017 Oleśnica
Małgorzata Nowak
38. Miłosz Caban
(POSM kl. II)
akoredon II miejsce Accordéons-nous.org 2017
Concours international d’acordéons

23.04.2017 Mons
Michał Stogniew
39. Karol Mastalerz
(POSM kl. III)
saksofon III miejsce
(II kategoria wiekowa)
II Śląski Konkurs Saksofonowy KATOWICE 2017
23-25.04.2017 Katowice
Robert Gudaja
40. Miłosz Caban
(POSM kl. II)
akordeon III miejsce
(kategoria II)
XVII Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe
23-26.04.2017 Gorlice
Michał Stogniew
41. Łukasz Szyszko
(kl.)
perkusja II nagroda
(grupa B)
3rd International young percussion forum
KONKURS SOLISTÓW
24-26.04.2017 Wrocław
Marcin Serwaciński
42. Maksymilian Michalik
(PSM I st. kl. II c6)
fortepian wyróżnienie IX Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej dla Pianistów im. J. Garści
25.04.2017 Lubliniec
Marta Kwiatkowska
43. Pola Wójcik-Żak
(kl.)
fortepian udział Maria Rajchel
44. Martyna Kielan
(PSM I st. kl. I c4)
waltornia finalistka XXIV Śląski Konkurs Instrumenty Dęte
„Blacha dla najmłodszych”

25-27.04.2017 Dąbrowa Górnicza
Maryla Limanowska
44. Dawid Pacia
(PSM I st. kl. II c4)
trąbka udział Marek Piątek
46. Hubert Giska
(POSM kl. II)
udział Marek Piątek
47. Paweł Mazik
(POSM kl. II)
udział Marek Piątek
48. Wiktor Wojsyk
(POSM kl. II)
puzon udział Łukasz Gwóźdź
49. Maria Belica
(POSM kl. V)
skrzypce III miejsce
(grupa starsza)
International Violin Competition „Young Paganini”
26-28.04.2017 Legnica
Aleksandra Szwejkowska-Belica
50. Małgorzata Kluska
(PSM I st. kl. VI c6)
wiolonczela V miejsce XXI Międzynarodowy Konkurs „Talents for Europe”
27.04.2017 Dolný Kubín
Jolanta Mulszanowska
51. Aleksandra Tyrek
(POSM kl. V)
skrzypce wyróżnienie Elżbieta Urbańska
51. Oskar Korgól
( kl.)
perkusja III miejsce III Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny „Młodzi Mistrzowie Perkusji”
27-28.04.2017 Brodnica
Marcin Serwaciński
53. Marta Kijas
(PSM kl. VI c4)
klarnet II nagroda
(kategoria II)
XII Festiwal Klarnetowy
9-13.05.2017 Piotrków Trybunalski
Wojciech Pyda
54. Mateusz Sowa
(POSM kl. V)
III nagroda
(kategoria III)
Włodzimierz Gołębiowski
55. Kamila Dmytrykiw
(POSM kl. V)
wyróżnienie
(grupa III)
Włodzimierz Gołębiowski
56. Kamila Dmytrykiw
Mateusz Sowa
Sylwia Makowska
Zofia Placzyńska
Roksana Małolepsza
Olga Tukaj
sekstet klarnetowy
(grupa III)
wyróżnienie Włodzimierz Gołębiowski
57. Małgorzata Kluska
(PSM I st. kl. VI c6)
wiolonczela udział
(III grupa wiekowa)
XXIV Ogólnopolskie Konfrontacje Wiolonczelowe im. Zdzisławy Wojciechowskiej
13-15.05.2017 Bydgoszcz
Jolanta Mulszanowska
58. Kacper Woźniakowski
( kl. )
werbel
(kategoria do lat 21)
laureat DRUM BATTLE Rhythm Festival
18-20.05.2017 Legnica
Marcin Serwaciński
59. Marta Weber
(POSM kl. )
kontrabas udział VI Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy im. Wiktora Gadzińskiego
26-28.05.2017 Katowice
Michał Konopelski
60. Klaudia Rydel
( kl. )
skrzypce V nagroda
(grupa III)
VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding”
29.05.2017 – 03.06.2017 Warszawa
Aleksandra Szwejkowska-Belica
61. Amelia Cierpiał
(PSM I st. kl. IV c6)
skrzypce V nagroda
(grupa II)
Michał Szymczak

Uczniowie biorący udział w koncertach, kursach, warsztatach, lekcjach mistrzowskich:

– międzynarodowych – ogólnopolskich – innych
L.p. Uczeń / zespół Nazwa imprezy Miejsce i data imprezy Nauczyciel Dyplom / Plakat
1. Wiktor Wojsyk
(POSM kl. II)
XI Spotkania Puzonowe Żywieckie Suwakowanie 2016 Żywiec
01-07.08.2016
Łukasz Gwóźdź
2. Małgorzata Kluska
(PSM kl. VI c6)
XIII Ogólnopolski Kurs Mistrzowski
w ramach
XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamróz
Busko Zdrój
01-13.07.2016
Jolanta Mulszanowska
3. Karol Mastalerz
(POSM kl. III)
16 Międzynarodowe Warsztaty Saksofonowe „SZCZECINEK 2016” Szczecinek
22.07.2016
Robert Gudaja
4. Karol Mastalerz
(POSM kl. III)
VIII Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych Rowy
08-07.08.2016
Robert Gudaja
5. Karol Mastalerz
(POSM kl. III)
Odjechane Dni Muzyki
występ finalistów konkursu MŁODY MUZYK ROKU z orkiestrą
Słupsk
30.09.2016
Robert Gudaja
6. Cyprian Janiszewski
(POSM kl. V)
XIV Międzynarodowe Spotkania Młodzieży Muzycznej Neumarkt (Niemcy)
02.11.2016
Jolanta Mulszanowska
7. Weronika Kałmuk
(POSM kl. III)
Maryla Limanowska
8. Michał Kropidłowski
(POSM kl. VI)
Maryla Limanowska
9. Agata Kuter
(PSM II st. kl. V)
Tomasz Ptak
10. Miłosz Caban
(POSM kl. II)
Konkurs Plastyczny „Świat malowany plasteliną”
OPRAWA MUZYCZNA
Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach
03.11.2016
Michał Stogniew
11. Aleksandra Tyrek
(POSM kl. V)
XXI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Papierowy Świat”
OPRAWA MUZYCZNA
zdjęcie1, zdjęcie2, zdjęcie3, zdjęcie4
Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej
09.11.2016
Elżbieta Urbańska
12. Zuzuanna Pożarlik
(PSM I st. kl. II)
XX Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci sprawnych inaczej i specjalnej troski
OPRAWA MUZYCZNA
zdjęcie1, zdjęcie2, zdjęcie3, zdjęcie4, zdjęcie5, zdjęcie6
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie
09.12.2016
Ewa Gorzelak
13. Michał Kropidłowski
(POSM kl. VI)
Maryla Limanowska
14. Jan Sikora
(POSM kl. V)
Maryla Limanowska
15. Zespół „Stelle” XIV Festiwal HEY PANIE JEZU Parafia Katolicka św. Alberta BM w Radomsku
15.01.2017
16. Kamila Dmytrykiw
(POSM kl. V)
Zimowa Akademia Muzyki w Lusławicach Lusławice
12-18.02.2017
Włodzimierz Gołębiowski
17. Aleksandra Tyrek
(POSM kl. V)
Elżbieta Urbańska
18. Emilia Kamińska
(PSM I st. kl. V c6)
XIII Kurs Mistrzowski „Uczniowie Mistrzów” Krzyżowa
19-26.02.2017
Małgorzata Kryś
19. Aleksandra Tyrek
(POSM kl. V)
Elżbieta Urbańska
20. Magdalena Grzegorzek
(PSM I st. kl. IV c6)
I miejsce
XIX Powiatowy Koncert Młodych Muzyków „Mój ulubiony przebój”
zdjęcie
Kłobuck
05.04.2017
Małgorzata Strojec
21. Jan Borowski
(PSM I st. kl. II c6)
II miejsce
Aleksandra Nabiałek
22. Magdalena Lesnikówska
(PSM I st. kl. I c4)
III miejsce
Aleksandra Nabiałek
23. Mikołaj Konieczniak
(PSM I st. kl. I c6)
udział
III Otwarty Festiwal Artystyczny „SCENA DLA CIEBIE”
zdjęcie1, zdjęcie2, zdjęcie3, zdjęcie4
Koziegłowy
28.04.2017
Robert Gawroński
24. Maja Konieczniak
(PSM I st. kl. II c6)
I miejsce
Koziegłowy
02.06.2017
Aleksandra Nabiałek
25. Marta Weber
(kl. )
II miejsce
VIII Powiatowy Konkurs o Uzależnieniach „Jestem świadomy – jestem bezpieczny” Częstochowa
09.06.2017
26. Julia Mazur
(kl.)
wyróżnienie

Uczniowie biorący udział w konkursach z przedmiotów ogólnokształcących:

– międzynarodowych – ogólnopolskich – innych
L.p. Uczeń
(klasa)
Dziedzina Miejsce Nazwa imprezy Nauczyciel Dyplom / Plakat
1. Karina Bryła
Małgorzata Borówka
Martyna Wojsyk
Język angielski II miejsce
wyróżnienie
Regionalny Przegląd
Wokalno-Teatralny
Marta Madejska
2. Julia Dudek
Julia Skalik
Martyna Ociepa
Język angielski udział Regionalny Przegląd
Wokalno-Teatralny
Marta Madejska
3. Marta Weber
Natalia Kurcab
Alina Chybalska
Emilia Paduch
Magda Chocaś
Michał Pyrkosz
Maciej Siwek
Hubert Giska
Język angielski udział Regionalny Przegląd
Wokalno-Teatralny
Marta Madejska
4. Bartosz Dyner Geografia II etap Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Geografii
Iwona Pasieka
5. Marta Weber
Bartosz Dyner
Milena Rogula
Geografia udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Geografii
Iwona Pasieka
6. Miłosz Reterski
Maja Smolarek
Julia Mazur
Bartosz Dyner
Marta Weber
Natalia Kurcab
Język polski udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Języka polskiego
Ewa Gonera
7. Marta Sztuka
Witold Trzepizur
Maksymilian Kociołek
Julia Mazur
Marta Weber
Bartosz Dyner
Karol Masztalerz
Miłosz Reterski
Miłosz Kozak
Maciej Siwek
Maja Smolarek
Język angielski udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Języka angielskiego
Marta Madejska
8. Wiktor Ociepa
Jacek Sosiński
Matematyka udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Matematyki
Barbara Orkisz
9. Bartosz Dyner
Julia Mazur
Iza Maria Ciastko
Wiktor Ociepa
Miłosz Reterski
Historia udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Historii
Magdalena Otrębska
10. Marta Weber
Bartosz Dyner
Julia Mazur
Biologia udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Biologii
Jolanta Nowak
11. Marta Weber
Bartosz Dyner
Wiktor Ociepa
Chemia udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Chemii
Jolanta Nowak
12. Marta Weber
Bartosz Dyner
Fizyka udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Fizyki
Anna Włodarczyk
13. Bartosz Dyner WOS udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z WOSu
Katarzyna Szmidt
14. Bartosz Dyner
Wiktor Ociepa
Weronika Kałmuk
Natalia Kurcab
Język niemiecki udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
z Języka Niemieckiego
Anna Ledwoń
15. Wiktor Ociepa Język polski III miejsce XIV Konkurs Językoznawczy
„Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie”
Ewa Gonera
16. Miłosz Kozak
Wiktor Ociepa
Język polski wyróżnienie Powiatowy Konkurs literacko-filmowy
„Zemsta prawie doskonała”
Ewa Gonera
17. Julia Mazur Biologia udział „Eko–Planeta” Jolanta Nowak
18. Marta Weber
Bartosz Dyner
Biologia udział „Eko–Planeta” Jolanta Nowak
19. Wiktor Ociepa
Jacek Sosiński
Miłosz Kozak
Milena Rogula
Ada Peryga
Marta Weber
Daniel Henel
Matematyka udział Kangur 2017 Barbara Orkisz
20. Bartosz Dyner
Marta Weber
Julia Mazur
Karol Mastalerz
Natalia Kurcab
Matematyka udział Traugens Barbara Orkisz
21. Marta Weber
Emilia Paduch
Natalia Kurcab
Alina Chybalska
Magdalena Chocaś
Maciej Siwek
Język angielski udział 23 Festiwal Teatrów w Języku Angielskim Marta Madejska
22. Marta Weber Język angielski / Historia I miejsce IV Powiatowy Konkurs Językowo-Historyczny ze znajomosci historii Wielkiej Brytanii i USA Marta Madejska / Magdalena Otrębska
23. Daniel Henel WOS etap wojewódzki Wybieram wybory Katarzyna Szmidt
24. Daniel Henel
A. Chybalska
L. Wąsek
K. Rajzer
M. Ociepa
M. Pyrkosz
D. Guziałowski
K. Woźniakowski
Kacper Janicki
Język niemiecki II miejsce VII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej Anna Ledwoń
25. Marta Weber Religia Etap Rejonowy XVI Wojewódzki Konkurs Biblijny – gimnazjum Ks. W. Torchalski
26. Daniel Henel Religia Etap Diecezjalny Olimpiada Teologii Katolickiej Ks. W. Torchalski

KONKURSY WEWNĄTRZSZKOLNE