Osiągnięcia 2019/2020


STYPENDYŚCI

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów Milena Rogula – klasa V POSM II st. – gitara
Stypendium dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za wyniki w nauce Joanna Hebda – klasa II POSM II st. – skrzypce
Maciej Siwek – klasa V POSM II st. – perkusja
Martyna Jadczak – klasa IV POSM II st. – fortepian
Julia Mazur – klasa VI POSM II st. – skrzypce
Emilia Kamińska – klasa III POSM II st. – skrzypce
Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne Miłosz Caban – klasa V POSM II st. – akordeon

KONKURSY MUZYCZNE

międzynarodowe ogólnopolskie inne
Lp. Uczeń/Zespół
(klasa)
Dziedzina Nagroda
(udział)
Nazwa konkursu Nauczyciel Dyplom
Amelia Bach 
(kl. II POSM II st.)
Skrzypce Udział V Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Jadwigi Kaliszewskiej, 29 listopada-1 grudnia 2019 r. Poznań Aleksandra Szwejkowska-Belica
Katarzyna Wąsek
(kl. IV POSM II st.)
Wiolonczela Udział 42 Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera,
29 listopada-1 grudnia 2019 r. Zielona Góra
Jolanta Mulszanowska
Iga Kapica
(kl. II c. 4 PSM I st)
Waltornia Złoty Medal IV Regionalne Spotkania Waltornistów Etiuda,
11 lutego 2020 r. Katowice
mgr Maryla Llimanowska
Przemysław Kotarski
(kl. III c. 4 PSM I st)
Waltornia Srebrny Medal IV Regionalne Spotkania Waltornistów Etiuda,
11 lutego 2020 r. Katowice
mgr Maryla Llimanowska
Miłosz Przygoda
(kl. I c. 4 PSM I st)
Waltornia Brązowy Medal IV Regionalne Spotkania Waltornistów Etiuda,
11 lutego 2020 r. Katowice
mgr Maryla Llimanowska
Ignacy Kapuściak
(kl. IV c. 6 PSM I st)
Waltornia Wyróżnienie IV Regionalne Spotkania Waltornistów Etiuda,
11 lutego 2020 r. Katowice
mgr Maryla Llimanowska
Maria Kwiatkowska
(kl. I c.6 PSM I st.)
Skrzypce Wyróżnienie IV Ogólnopolski Konkurs dla uczniów klas skrzypiec i wiolonczeli szkół muzycznych I stopnia „Młodzi artyści na Zamku Suskim”,
21-23 lutego 2020 r. Sucha Beskidzka
Grażyna Mielińska
Zofia Pikuła
(kl. II c.6 PSM I st.)
Skrzypce Udział IV Ogólnopolski Konkurs dla uczniów klas skrzypiec i wiolonczeli szkół muzycznych I stopnia „Młodzi artyści na Zamku Suskim”,
21-23 lutego 2020 r. Sucha Beskidzka
Grażyna Mielińska
Małgorzata Kluska
(kl. III POSM II st.)
Wiolonczela IV Nagroda 14th Jan Vychytil International Cello Competition
29 stycznia – 2 lutego 2020 r. Praga
Jolanta Mulszanowska
Dominik Kozłowski
(kl. III POSM II st.)
Wiolonczela V Nagroda 14th Jan Vychytil International Cello Competition
29 stycznia – 2 lutego 2020 r. Praga
Jolanta Mulszanowska
Łukasz Miarka
(kl. III POSM II st.)
Wiolonczela V Nagroda 14th Jan Vychytil International Cello Competition
29 stycznia – 2 lutego 2020 r. Praga
Jolanta Mulszanowska
Katarzyna Wąsek
(kl. IV POSM II st.)
Wiolonczela V Nagroda 14th Jan Vychytil International Cello Competition
29 stycznia – 2 lutego 2020 r. Praga
Jolanta Mulszanowska
Maria Ciniewska
(kl. III POSM II st.)
Skrzypce Udział IV Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Jadwigi Kaliszewskiej,
29 listopada-1 grudnia 2019 r. Poznań
Elżbieta Urbańska
Dominik Kozłowski
(kl. III POSM II st.)
Wiolonczela Udział 42 Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera,
29 listopada-1 grudnia 2019 r. Zielona Góra
Jolanta Mulszanowska
Małgorzata Kluska
(kl. III POSM II st.)
Wiolonczela III miejsce 42 Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera,
29 listopada-1 grudnia 2019 r. Zielona Góra
Jolanta Mulszanowska
Wiktor Dąbrowski
(kl. V POSM II st.)
Trąbka Udział XIII Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych, Edycja dla instrumentów dętych blaszanych,
28-30 listopada 2019 r. Wrocław
Tomasz Tomecki
Matylda Rydzyńska
(kl. V c. 6-l. PSM I st.)
Fortepian Udział XIX Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego
4-9 grudnia 2019 r. Łomianki
Urszula Ledwoń
Wojciech Kociołek
(kl. V c. 6-l. PSM I st.)
Trąbka Udział XVIII Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów,
27-29 listopada 2019 r. Jaworzno
Marek Piątek
Martyna Bauer
(kl. IV POSM II st.)
Tuba Wyróżnienie XIII Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych, Edycja dla instrumentów dętych blaszanych,
28-30 listopada 2019 r. Wrocław
Piotr Szlacheta
Paweł Mazik
(kl. V POSM II st.)
Trąbka Udział XIII Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych, Edycja dla instrumentów dętych blaszanych,
28-30 listopada 2019 r. Wrocław
Marek Piątek
Maciej Równiak
(kl. IV POSM II st.)
Trąbka Udział XIII Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych, Edycja dla instrumentów dętych blaszanych,
28-30 listopada 2019 r. Wrocław
Marek Piątek
Klaudia Rydel
(kl. II POSM II st.)
Skrzypce Udział IV Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Jadwigi Kaliszewskiej,
29 listopada-1 grudnia 2019 r. Poznań
Aleksandra Szwejkowska-Belica
Jagoda Jakubowska
(kl. I POSM II st.)
Fortepian Udział XI Konkurs Pianistyczny im. Tadeusza Szeligowskiego,
29-30 listopada 2019 r. Poznań
Urszula Ledwoń
Julia Sekulska
(kl. I POSM II st.)
Skrzypce Wyróżnienie IV Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Jadwigi Kaliszewskiej,
29 listopada-1 grudnia 2019 r. Poznań
Aleksandra Szwejkowska-Belica
Wojciech Kociołek
(kl. V c.6 PSM I st.)
Trąbka Udział XVII Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów,
27-29 listopada 2019 r. Jaworzno
Marek Piątek
Paweł Mazik
(kl. V POSM II st.)
Trąbka Udział VIII Ogólnopolski Konkurs im. Ludwika Lutaka,
14-16 listopada 2019, Kraków
Marek Piątek
Wiktor Dąbrowski
(kl. V POSM II st.)
Trąbka Udział VIII Ogólnopolski Konkurs im. Ludwika Lutaka,
14-16 listopada 2019, Kraków
Tomasz Tomecki
Maciej Równiak
(kl. IV POSM II st.)
Trąbka Udział VIII Ogólnopolski Konkurs im. Ludwika Lutaka,
14-16 listopada 2019, Kraków
Marek Piątek
Sebastian Małolepszy
(kl. IV POSM II st.)
Puzon Udział VIII Ogólnopolski Konkurs im. Ludwika Lutaka,
14-16 listopada 2019, Kraków
Łukasz Gwóźdź
Krzysztof Królik
(kl. VI PSM II st.)
Puzon Udział VIII Ogólnopolski Konkurs im. Ludwika Lutaka,
14-16 listopada 2019, Kraków
Łukasz Gwóźd
Patryk Skuła
(kl. II PSM II st.)
Euphonium Udział VIII Ogólnopolski Konkurs im. Ludwika Lutaka,
14-16 listopada 2019, Kraków
Piotr Szlacheta
Martyna Bauer
(kl. IV POSM II st.)
Tuba Udział VIII Ogólnopolski Konkurs im. Ludwika Lutaka,
14-16 listopada 2019, Kraków
Piotr Szlacheta
Miłosz Caban
(kl. V POSM II st.)
Akordeon II Miejsce Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy,
22 listopada 2019 r. Poprad (Słowacja)
Ewa Grabowska-Lis
Małgorzata Kluska
(kl. III POSM II st.)
Wiolonczela Wyróżnienie XIII Konkurs Młodych Wiolonczelistów,
21-22 listopada Wrocław
Jolanta Mulszanowska
Szymon Chłąd
(kl. II c.6-l. PSM I st.)
Perkusja Wyróżnienie I stopnia XII Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny,
22-23 listopada 2019 r. Toruń
Marcin Serwaciński
Weronika Kałmuk
(kl. VI POSM II st.)
Waltornia Srebrny Dyplom IV Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych „Finalis”,
12-16 listopada Białystok
Maryla Limanowska
Natalia Wiewióra
(kl. VI PSM II st.)
Waltornia Srebrny Dyplom IV Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych „Finalis”,
12-16 listopada Białystok
Maryla Limanowska
Julia Sekulska
(kl. I POSM II st.)
Skrzypce Tytuł Laureata, Nagroda Specjalna Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków i Altowiolistów w ramach Festiwalu Forte,
16 listopada 2019 r. Zduńska Wola
Aleksandra Szwejkowska-Belica
Amelia Bach
(kl. II POSM II st.)
Skrzypce Wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków i Altowiolistów w ramach Festiwalu Forte,
16 listopada 2019 r. Zduńska Wola
Aleksandra Szwejkowska-Belica
Maria Ciniewska
(kl. III POSM II st.)
Skrzypce Wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków i Altowiolistów w ramach Festiwalu Forte,
16 listopada 2019 r. Zduńska Wola
Elżbieta Urbańska
Maja Smolarek
(kl. IV POSM II st.)
Skrzypce Wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków i Altowiolistów w ramach Festiwalu Forte,
16 listopada 2019 r. Zduńska Wola
Elżbieta Urbańska

KONKURSY SZKOLNE

 

Lp.

NAZWA i DATA KONKURSU

LAUREACI

KATEGORIA

NAUCZYCIEL

DYPLOM

1.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Stanisława Moniuszki w 200-ną Rocznicę Urodzin Kompozytora,

29 listopada 2019 r.

I miejsce – Matylda Rydzyńska i Wojciech Kociołek – zespół z klasy V cyklu 6-letniego PSM I st. Mariola Pasternak

II miejsce – Jagoda Wypych i Natalia Żelichowska – zespół z klasy VI cyklu 6-letniego PSM I st. Mariola Pasternak

III miejsce – Wiktoria Maźniewska i Przemysław Kotarski – zespół z klas III i IV cyklu 4-letniego PSM I st. Mariola Pasternak i Ewa Olesik

Wyróżnienie – Oliwia Nyga i Adrianna Dąbek – zespół z klasy III cyklu 4-letniego PSM I st. Ewa Olesik

2.

III Szkolny Konkurs Kompozytorski na opracowanie utworu Stanisława Moniuszki w roku Jubileuszu 200-lecia urodzin kompozytora

12 grudnia 2019 r.

Grand Prix – Wiktor Ociepa (kl. V PSM II st.) za utwór pt. „Prząśniczka – Niby tak, ale nie do końca”
III miejsce – Julia Mazur (kl. VI POSM II st.) za utwór pt. „De profundis”
Wyróżnienie – Jacek Sosiński (kl. V PSM II st.) za utwór pt. „Dzień”


KONCERTY, KURSY, WARSZTATY, LEKCJE MISTRZOWSKIE

międzynarodowe ogólnopolskie inne
Lp. Uczeń/Zespół
(klasa)
Nazwa imprezy Miejsce i data Nauczyciel Dyplom
Małgorzata Kluska
(kl. III POSM II st.)
Wiosenna Akademia Muzyki Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, kwiecień-czerwiec 2020 r. Jolanta Mulszanowska
Zespół Rytmiki
(kl III c.6 PSM I st)
XI Przegląd Zespołów Rytmiki Szkół Muzycznych I stopnia i Baletowych Regionu Śląskiego, CEA Region Śląski POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, 3 marca 2020 r. Anna Błoch, Agnieszka Chomiaczewska
Miłosz Caban
(kl. V POSM II st.)
Warsztaty Akordeonowe pt. „Współczesna kanadyjska perspektywa w wykonawstwie i metodyce nauczania gry na akordeonie” Orawska Samorządowa szkoła Muzyczna I st. w Jabłonce,
4 listopada 2019 r.
Ewa Grabowska-Lis
Zespół Specjalności Rytmika: Milena Le Minh, Zuzanna Jurecka, Martyna Knot, Martyna Smok, Józefina Wawrzyniak IX Przegląd Specjalności Rytmika Szkół Muzycznych II stopnia Regionu Śląskiego i Opolskiego Centrum Edukacji Artystycznej, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara w Katowicach,
25 października 2019 r.
Magdalena Owczarek, Barbara Hrabia, Anna Błoch
Sara Boral
(kl. IV PSM II st.)
III Ogólnopolskie Warsztaty „Spotkania Ruchu, Muzyki i Improwizacji” Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi,
27 września 2019 r.
Anna Błoch
Martyna Knot
(kl. IV PSM II st.)
III Ogólnopolskie Warsztaty „Spotkania Ruchu, Muzyki i Improwizacji” Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi,
27 września 2019 r.
Anna Błoch
Martyna Smok
(kl. IV PSM II st.)
III Ogólnopolskie Warsztaty „Spotkania Ruchu, Muzyki i Improwizacji” Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi,
27 września 2019 r.
Anna Błoch
Zuzanna Jurecka
(kl. V POSM II st.)
III Ogólnopolskie Warsztaty „Spotkania Ruchu, Muzyki i Improwizacji” Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi,
27 września 2019 r.
Anna Błoch

KONKURSY Z PRZEDMIOTÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH

międzynarodowe ogólnopolskie inne
Lp. Uczeń Dziedzina Nagroda
(Udział)
Nazwa konkursu Nauczyciel Dyplom
1. Amelia Bach
(kl. II POSM II st.)
Język polski II miejsce XVII Regionalny Konkurs Językoznawczy „Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie” w IX LO im. Norwida w Częstochowie Ewa Gonera
2. Drużyna ZSM w Częstochowie:
Stanisław Belica,
Oliwia Gajda,
Angelika Rak,
Dawid Kozieł
Wychowanie fizyczne III miejsce VII Turniej Tenisa Stołowego Pamięci Mirka Czarnockiego w ZSP w Częstochowie Marek Strózik

INNE OSIĄGNIĘCIA

międzynarodowe ogólnopolskie inne
Lp. Uczeń(klasa) Nagroda (udział) Nazwa Imprezy Nauczyciel Dyplom
Drużyna POSM II st.:
Stanisław Belica,
Joanna Hebda,
Dawid Kozieł,
Angelika Rak
III miejsce VII Turniej Tenisa Stołowego Pamięci Mirka Czarnockiego,
Częstochowa, 28 lutego 2020 r.
Marek Strózik
Stella Zielińska
(kl. II c.6 PSM I st.)
II miejsce XIII Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej,
Częstochowa, 20 lutego 2020 r.
Amelia Cierpiał
(kl. I POSM II st.)
I miejsce w kategorii Show Muzyczne XXII Międzynarodowy Festiwal Twórczości „Kalejdoskop Talentów. Zima 2020”
Żywiec 4-6 stycznia 2020 r.
Amelia Cierpiał
(kl. I POSM II st.)
III miejsce w kategorii Wokal estradowy midi XXII Międzynarodowy Festiwal Twórczości „Kalejdoskop Talentów. Zima 2020”
Żywiec 4-6 stycznia 2020 r.
Amelia Cierpiał
(kl. I POSM II st.)
Laureat I stopnia

Nagroda Specjalna

XVI Międzynarodowy Festiwal-Konkurs KARAWANA KULTURY „MUSIC ISLANDS OPEN”, Międzyzdroje,
21-24 lutego 2020 r.
Jagoda Wypych
(kl. VI c.6 PSM I st.)
II miejsce II Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenki Świątecznej w Języku Niemieckim,
Przystajń, 29 stycznia 2020 r.
Jagoda Wypych
(kl. VI c.6 PSM I st.)
Wyróżnienie XIV Wojewódzki Konkurs Wokalny „Motyw miłości w piosence obcojęzycznej”,
Bytom, 11 lutego 2020 r.
Jagoda Wypych
(kl. VI c.6-l PSM I st.)
III Nagroda Milton Festiwal 2019 Piosenki Czesława Niemena,
Warszawa 12 października 2019 r.
Jagoda Wypych
(kl. VI c.6-l PSM I st.)
II Miejsce XXI Jurajski Festiwal Piosenki Mój Ulubiony Przebój,
Kłobuck 15 października 2019 r.
Jagoda Wypych
(kl. VI c.6-l PSM I st.)
I Miejsce I Powiatowy Amatorski Przegląd Artystyczny,
Lipie 29 października 2019 r.
Jagoda Wypych
(kl. VI c.6-l PSM I st.)
III Nagroda XV Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”,
Oświęcim 9 stycznia 2020 r.
Patrycja Nowakowska
(kl. I POSM II st.)
Wyróżnienie II Międzyszkolny Konkurs na Plakat „Amazonia – płuca Ziemi”,
29 stycznia 2020 r. Częstochowa
Jolanta Nowak
Amelia Cierpiał
(kl. I POSM II st.)
III Miejsce XVI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej Nutka Poliglotka 2019, Wawer – Radość,
16 listopada 2019 r.
Amelia Cierpiał
(kl. I POSM II st.)
I miejsce Konkurs Piosenki „Solo Song w Industrii” kategoria tematyczna „Od średniowiecza do współczesności”,
9 listopada 2019 r., Rybnik
Amelia Cierpiał
(kl. I POSM II st.)
III miejsce Konkurs Piosenki „Solo Song w Industrii” kategoria tematyczna „Zaśpiewam Ci Polsko, w kategoria wiekowa 10-13 lat,
9 listopada 2019 r., Rybnik
Top