Dni Patrona 12-16 grudnia 2019

W dniach 12-16 grudnia 2019 r. zapraszamy na obchody Dni Patrona Szkoły – Marcina Józefa Żebrowskiego, w ramach których odbędzie się kilka interesujących wydarzeń artystycznych:

  • spotkanie z Absolwentami Szkoły – p. Katarzyną Mirowską i p. Marcinem Mirowskim;
  • spotkanie z p. Lechem Brzezińskim – fundatorem stypendium dla uczniów ZSM w Częstochowie;
  • benefis Nauczyciela naszej Szkoły – p. Andrzeja Klosia z okazji 50-lecia pracy artystycznej i pedagogicznej;
  • finał konkursu kompozytorskiego na opracowanie utworu Stanisława Moniuszki w roku Jubileuszu 200-nej rocznicy urodzin kompozytora;
  • uroczysty koncert w Bazylice Jasnogórskiej, którego wykonawcami będą Chóry PSM I st. i SM II st. pod dyrekcja p. Marioli Jeziorowskiej i p. Zygmunta Nitkiewicza, Szkolna Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją p. Tomasza Zwolińskiego, a także soliści: Jacek Sosiński, Bernard Stawarz, Mikołaj Tomzik, Kacper Płatek, Patrycja Osińska z klasy organów p. Jana Mroczka oraz Amelia Brenneke  z klasy emisji głosu p. Marioli Jeziorowskiej. Koncert poprowadzą uczniowie klasy V POSM II st. – Milena Rogula i Miłosz Kozak.

Szczegóły na plakacie i w programie.